صورتجلسه یکصد و هیجدهمین جلسه مجمع مدیران اداری و منابع انسانی چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار
چهارشنبه ، 4 مرداد 1396 ، 14:33

باسمه تعالی

یکصد و هیجدهمین جلسه مجمع مدیران اداری و منابع انسانی ، روز سه شنبه مورخه 03/05/96 در محل شرکت مس سونگون برگزار گردید.

مباحث مطرح شده در جلسه به شرح زیر تقدیم می گردد:

طبق دستور جلسه جناب آقای مهندس محمد حاجی آقازاده لوحی مدیر عامل محترم شرکت مس سونگون ضمن خیر مقدم ، توضیحاتی را در خصوص تاریخچه معدن ، فعالیت ها و دستاورد های شرکت ارائه فرمودند. از جمله موارد خوبی که مورد توجه حضار واقع شد می توان به رتبه دوم پیچیدگی معدن در دنیا ، صادرات خوب ، مدیریت مصرف آب ، رعایت الزامات محیط زیست از جمله ایجاد سد رسوب گیر و سد باطله با چنین وسعتی برای اولین بار در جهان، گام های ارزشمند در حوزه مسئولیت مدنی و اجتماعی  اشاره نمود. در پایان ایشان به اهمیت و ارزش والای نیروی انسانی اشاره و رعایت و پر رنگ نمودن اخلاقیات توصیه نمودند و همچنین ایجاد محیط آرام در شرکت ها را از وظایف مدیران دانستند.

جناب آقای قاری زاده رئیس محترم مجمع مدیران اداری و منابع انسانی ضمن خیر مقدم به حضار و تشکر از زحمات میزبان علی الخصوص از مدیر امور کارکنان و خدمات عمومی شرکت مس سونگون جناب آقای مهندس حسین طاهری، از آقای مهندس عبداله عظمت دعوت فرمودند که طبق دستور جلسه سخنرانی خود را ایراد فرمایند.

جناب آقای مهندس عبدالله عظمت هم طبق دستور جلسه توضیحاتی در خصوص مدل تعالی منابع انسانی که کمک زیادی در خصوص شفاف سازی و نظام مند نمودن فرآیندهای منابع انسانی ، بیان فرمودند.

در ادامه جلسه سرکار خانم نیکبخت نمایندگی محترم بیمه ایران توضیحاتی در خصوص معرفی ، محاسن و مزایای بیمه عمر و پس انداز ارائه و آمادگی خود را جهت ارائه مشاوره و خدمات بیمه ای اعلام نمودند.

در پایان جلسه جناب آقای دکتر حاتمی و آقای ممی زاده از کارشناسان و رؤسای روابط کار اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان در خصوص روابط کار و چالش های پیش رو با اعضای محترم مجمع پرسش و پاسخی داشتند که خلاصه آن به شرح زیر تقدیم می گردد :

- بازنشستگی دلیل بر عدم رسیدگی به موضوع حق و حقوق دوران اشتغال در مشاغل سخت و زیان آور  نیست.

- مرخصی تشویقی زایمان بمدت 14روز صرفا به افرادی تعلق میگیرد که آقا و خانم هر دو شاغل باشند

-کار فرمایان و نمایندگان آنان قبل از انقضای تاریخ اتمام قرارداد موقت کار، قرارداد کار بعدی را تعیین تکلیف مکتوب نمایند یعنی در صورت اشتغال به کار بدون قرارداد حتی بمدت یکروز ، احتمال تبدیل به رسمی در مراجع رسیدگی به حل اختلاف،به استناد رأی دیوان عدالت اداری وجود دارد.

بعد از اتمام جلسه با ذکر صلوات، حاضرین از معدن مس سونگون بازدید نمودند.