صورتجلسه یکصد و بیست و سومین جلسه مجمع مدیران اداری و منابع انسانی چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار
چهارشنبه ، 5 ارديبهشت 1397 ، 07:38

باسمه تعالی


یکصد و بیست و سومین جلسه مجمع مدیران اداری و منابع انسانی ، روز چهارشنبه مورخه 97/01/27 راس ساعت 10:00 در محل شرکت پمپ و توربین برگزار گردید.


مباحث مطرح شده در جلسه به شرح زیر تقدیم می گردد:


جناب آقای قاری زاده رئیس محترم مجمع مدیران اداری و منابع انسانی ضمن تبریک سال نو، خوش آمدگویی و تشکر از زحمات میزبان محترم، طبق دستور جلسه از جناب آقای حاجی لو دعوت فرمودند سخنرانی خود را ایراد فرمایند.

آقای حاجی لو ضمن خیر مقدم به حضار محترم و تبریک اعیاد شعبانیه فرمودند که این شرکت جزء برندهای استانی و ملی در تولید پمپ های نفتی، آبی و آتشنشانی می باشد . این شرکت تقریباً تمام ISO ها و استانداردها را با تلاش و حمایت مدیریت محترم عامل جناب آقای دکتر عمرانی کسب نموده است و جزء شرکت های دانش بنیان می باشد. با جذب 90 درصد بودجه پیش بینی شده جهت توسعه R&D و با همت ، تلاش و درایت مدیران به موفقیت های خوبی دست یافته است.

ایشان گله مندی خود را از مدیران استان اعلام و عنوان فرمودند که بین بدنه صنایع و تصمیم گیرندگان استانی فاصله زیادی وجود دارد و حضور کم رنگ و ضعیف شان در صنعت کاملاً محسوس است و غالباً محدود به زمانی است که مشکلات و چالش های یک صنعت به بحران تبدیل شده است. 15 میلیارد تومان قاچاق صنعتی در مقابل 51 میلیارد تومان بودجه کشور رقم قابل توجهی است که صنایع و اقتصاد کشور را با بحران مواجه کرده است و متاسفانه 38 درصد منابع درآمد بودجه کشور از مالیات و بقیه از نفت پیش بینی شده است که این امر هم مشکلات عدیده ای در این شرایط رکود برای صنایع به وجود آورده است. در پایان ایشان به مشکلات منطقه صنعتی غرب تبریز  و وضعیت خیابان های این منطقه اشاره فرمودند.

جناب آقای قاری زاده از دعوت و حضور جناب آقای دکتر احمدزاده شهردار محترم منطقه 6 تبریز و همکاران محترم ایشان، جناب آقای دکتر فتحی معاون محترم اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و جناب آقای علیزاده معاون محترم بیمه تامین اجتماعی خبر دادند و از حضار محترم خواستند تا موارد پیشنهادی خود را جهت مطرح کردن با این عزیزان بیان فرمایند.

جناب آقای مهندس اصغر پور اصل ممقانی مدیر محترم امور اداری و منابع انسانی شرکت ایدم ضمن قدردانی از زحمات متحمل شده میزبان محترم، مشکلات آبهای روان در پشت شرکت ایدم و وضعیت آسفالت منطقه اشاره و فرمودند متاسفانه تا به امروز مکاتبات و پیگیری ها در این خصوص کارساز نبوده است و علت عمده این امر را جا به جایی زود هنگام مسئولین و متولیان این حوزه عنوان نمودند. سایر حاضرین جلسه هم دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را مطرح فرمودند.

در ادامه جلسه شهردار محترم منطقه 6 تبریز ضمن اشاره به مشکلات مالی شهرداری و کاهش درآمد بعلت کاهش ساخت و ساز بیان نمودند که منطقه صنعتی غرب تبریز آبروی کلان شهر تبریز می باشد و ما مصمم هستیم تا در راستای حمایت شهری و شهروندی از صنایع این منطقه، کار کارشناسی و اقدامات لازم را شروع و در دست اقدام داریم از جمله تعریف طرح رسوب گیر برای آبهای روان منطقه که در مرحله مناقصه می باشد و آگهی آن چاپ شده است که در صورت تحقق موضوع 70 درصد مشکلات مطرح شده در حوزه آبهای روان حل خواهد شد. تعریف و ایجاد المان در تقاطع های منطقه با نماد محصولات تولیدی شرکتها، نورپردازی و زیباسازی منطقه و تعویض اساسی آسفالت منطقه را در دستور کار خود داریم و همچنین امکان مشارکت در پل های عابر گذر در جهت روان سازی ترافیک با تبلیغات چندین ساله رایگان که می تواند جنبه درآمد زایی برای واحد های صنعتی داشته باشد.

در پایان، شهردار محترم و جناب آقای قاری زاده در جهت تسریع در موضوع بر مشارکت مادی و معنوی با شهرداری منطقه تاکید داشتند.

جناب آقای محمدی از مدیران ارشد شهرداری کلانشهر تبریز ضمن ارائه توضیحات در خصوص مجتمع های کارگاهی اظهار نمودند: با عنایت به توسعه و گسترش شهر تبریز و قرار گیری واحدهای صنعتی در داخل شهر ، داشتن برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت جهت انتقال مشاغل و واحد های صنعتی به حومه شهر تبریز ضروری می باشد.

در ادامه معاون محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران جناب آقای مهندس فرید اصل از مشوّق های بکارگیری افراد تحت پوشش این بنیاد خبر دادند و فرمودند 5 سال پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به اضافه 3 درصد بیمه بیکاری و پرداخت 75 درصد حداقل حقوق تا 18 ماه با امکان جایگزینی نفرات جذب شده از جمله این مشوقها می باشد.

جناب آقای مهندس وحدانی بعنوان فعال صنعت بیمه و آقای فرضانی کارشناس رسمی دادگستری در حوزه خسارت های بیمه ای توضیحاتی در خصوص حوزه فعالیت و سوابق خود ارائه فرمودند و آمادگی خود را جهت همکاری از صفر تا صد مباحث بیمه و آموزش تمام رشته های بیمه ای اعلام فرمودند.

جناب آقای دکتر فتحی معاون محترم اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و جناب آقای علیزاده معاون محترم بیمه تامین اجتماعی به سوالات و دغدغه ها و مشکلات مطرح شده از سوی اعضاء محترم مجمع پاسخ دادند که خلاصه آن به شرح زیر تقدیم می گردد :

-         متاسفانه صدور آراء متفاوت کمیته سخت و زیان آور در شرایط یکسان از دغدغه های ما هم می باشد و جهت حل موضوع و دسترسی سریع به بانک اطلاعاتی سوابق و مستندات پرونده ها ، نرم افزاری را پیش بینی و در دستور کار داریم تا من بعد شاهد چنین مواردی نباشیم.

-         صدور آراء کمیته سخت و زیان آور منوط به انجام بازرسی می باشد.

-         در خصوص مراجعه پرسنل شاکی به کلانتری محل و دخالت ایشان در امور کارفرمایی و کارگری هم فرمودند که صلاحیت رسیدگی ندارند و موضوع فقط بایستی از اداره کار پیگیری شود. با توجه به اینکه تعامل بهتر از دستور العمل می باشد - به عنوان نمونه در صورت پرداخت تا 20 روز پس از صدور اجرائیات نیم عشر دریافت نمی شود - پیشنهاد دادند تا از جناب آقای احمدی رئیس محترم اجرائیات و جناب آقای سلیمی رئیس محترم دادگستری دعوت و موضوع را برای حل و فصل مطرح فرمایند.

-         آراء صادره مختص همان فرد و در همان سازمان است و قابل تسری به دیگر واحد ها نمی باشد.

-         تشکیل کلاس های آموزشی در خصوص قوانین کار و تامین اجتماعی در اتاق بازرگانی.

-         در خصوص بیمه پرسنل بدون عنوان شغلی و یا استفاده از عناوین شغلی عام مثل کارمند یا کارگر بر اساس احکام و مستندات پرونده پرسنلی بهره برداری می شود که خود نشانه مثبت اندیشی و همکاری عزیزان می باشد تا حقی از کسی ضایع نشود.

روابط عمومی محترم بانک مهر اقتصاد جناب آقای طهماسبیان از امکان دادن تسهیلات و کارت های اعتباری 15 درصد بدون آورده ، اطلاعاتی را ارائه فرمودند.

سرکار خانم ولی زادگان کارشناس امور مشتریان مجموعه ایران تلنت توضیحاتی در خصوص فعالیت های آن مجموعه ارائه و آمادگی خود را جهت همکاری به خصوص تامین نیروی انسانی اعلام فرمودند.

جناب آقای مهندس یوسف پور از تیبا موتور (گروه بهمن) استاندارد ISO 34000  منابع انسانی را در قالب PowerPoint ارائه و توضیحات خوبی را برای حضار اعلام نمودند. در روزهای آتی فایل مورد نظر جهت بهره برداری همکاران در سایت مجمع مدیران ارائه خواهد شد.

در پایان، جلسه با یادی از همکار و پیشکسوت تازه درگذشته مرحوم استاد میر موسی منصف با ذکر صلوات و فاتحه خاتمه یافت.