صورتجلسه یکصد و سی و سومین جلسه مجمع مدیران اداری و منابع انسانی چاپ فرستادن به ایمیل
اخبار
چهارشنبه ، 9 بهمن 1398 ، 11:52

باسمه تعالی

صورتجلسه

یکصد و سی و سومین جلسه مجمع مدیران اداری و منابع انسانی به تاریخ 24/10/1398 راس ساعت 10 صبح در محل شرکت کلر پارس تشکیل شد. در ابتدای جلسه، مدیر محترم امور اداری و منابع انسانی شرکت کلر پارس جناب آقای مهندس فرج زاده به رسم میزبانی، ضمن عرض خیر مقدم خدمت حضار، ایام فاطمیه، شهادت سردار سلیمانی و حادثه سقوط هواپیمائی اوکراین را تسلیت فرمودند.

حاج آقای قاری زاده رئیس محترم مجمع ضمن تقدیر و تشکر از زحمات میزبان، از دبیر محترم مجمع جناب آقای مهندس نادری برای تدارک دیدن این جلسات تشکر ویژه داشتند و جلسات را فرصت مغتنمی برای حضار دانستند و از حاضرین خواستند تا موضوعات مدنظر جهت تبادل افکار بیان فرمایند. و همچنین از تنظیم نامه توسط آقای مهندس فریاد و دبیر محترم مجمع جهت ارائه به اداره کار در خصوص آراء صادره توسط دیوان عدالت اداری خبر دادند.

در ادامه حاضرین در مورد آرا صادره موضوعاتی را مطرح و در مورد ابهامات و مشکلات پیش رو بحث و گفتگو کردند.

معاونت محترم اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، جناب آقای دکتر فتحی هم آخرین آرا صادره توسط دیوان عدالت اداری را با جزئیات کامل ارائه وکپی آرا جهت بهره برداری های لازم تقدیم حضار گردید.

جناب آقای دکتر فاریابی هم ضمن تسلیت ایام فاطمیه و حوادث ناگوار پیش آمده فرمودند که در این مقطع زمان حافظان و متولیان منابع انسانی وظیفه خطیر دارید.ایشان ضمن تشریح دو رویکرد سنتی و مدرن در مدیریت بحران فرمودند که در رویکرد سنتی منتظر می شویم تا روحیه پرسنل پایین بیاید، مشتری از دست برود و بعبارتی آتشی گرفته شود بعد جمع می شویم، خاموش می کنیم. اما در رویکرد مدرن پیشگیری می کنیم گروه های مانور تشکیل و پرورش می دهیم  و بعبارتی صف آرای می کنیم.

ایشان ضمن اشاره به مرحله ای بالاتر از استرس یعنی تنیدگی در جامعه ما، پنج توصیه کلیدی در خصوص تعدیل استرس به شرح زیر بیان فرمودند:

1-      تشکیل جلسات همفکری، همایش زیاد برگزار کنیم استرس کم می شود، حداقل ماهی یکبار، چند نفره، برگزاری پرسش و پاسخ داشته باشیم. شفافیت، دعوت به همفکری، دخالت دادن کارگران در موضوعات، خیلی کارساز خواهد بود.

2-      برگزاری دوره های آموزشی مدیریت استرس ، دعوت از روانشناسان برای مدیریت استرس، تنیدگی و بیماری های مدیریتی

3-      بحث مددکاری اجتماعی را جدی بگیریم (فرشته نجات، نترس من هستم)

4-      مدیران منابع انسانی پناهگاه پرسنل باشند حرف دلشان را قبل از ارجاع به مدیران ارشد با این امور مطرح و حلال مشکلات بدانند.

5-      استقرار روانشناس در مجموعه ها حتی به صورت پاره وقت ، سوپاپ تخیله به اضافه مسکن گذر ما از بحران منابع انسانی با حداقل مشکلات و جدی گرفتن آن

باید امیدوار و امید آفرین باشیم.

در ادامه جلسه مشاور حقوقی مجمع جناب آقای صدیق نکاتی ارزشمند در خصوص قوانین و اصلاحات قانون چک بیان فرمودند.

جناب آقای مهندس باباپور مدیر عامل محترم شرکت کلر پارس ضمن خوش آمد گویی، به پتانسیل خوب این مجمع در پشبرد اهداف و حل مشکلات اشاره و آرزوی شکل گیری چنین جمعی در خصوص مباحث مالی هم داشتند. ایشان توضیحات مختصری از چالش های مجموعه خودشان، دستیابی به اهداف تولیدی، افزایش تنوع محصولات، راه اندازی خطوط تولید جدید تا سال 1401 و امکان جذب 1000 نفر نیروی انسانی دادند. در پایان ایشان به ظرفیت و پتانسیل ماشین سازی تبریز اشاره و فرمودند با ماشین سازی تبریز می توانیم صاحب دنیا شویم.

در پایان اظهار امیدواری کردند تا مدیران منابع انسانی بتواند به بازویی توانمند برای مدیران عامل تبدیل شوند.